Erişilebilir Dijital Matematik Kütüphanesi

Görmeyenler için online matematik kütüphanesi oluşturmayı amaçlayan ve Eğitimde Görme Engelliler Derneği tarafından yürütülen Erişilebilir Dijital Matematik Kütüphanesi Projesi, Empower Gelişen Pazar Vakfı tarafından destekleniyor. Erişilebilir Dijital Matematik Kütüphanesi, Türkiye'de matematik öğrenmek ve öğretmek isteyen tüm görmeyen bireylerin erişilebilir matematik materyallerine dönük ihtiyaçlarına cevap verebilmeyi amaçlıyor.
Bu sayfada proje hakkında detaylara ve proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin bilgilere ulaşabilirsiniz.
www.dijitalmatematik.org

3. Erişilebilir Kütüphaneler Çalıştayı'na Katıldık

Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu organizasyonuyla Bartın Üniversitesi ev sahipliğinde ASHB Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü, KTB Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi işbirliği ile 29-30 Kasım 2023 tarihlerinde düzenlenen “III. Erişilebilir Kütüphaneler Çalıştayı”na katıldık.

Matematik Öğretmenlerine ve Öğrencilerine Yönelik Görme Engelli Bireyler İçin Bilgisayar Kullanarak Materyal Hazırlama Eğitiminin Dördüncüsü İstanbul'da Düzenleniyor

Erişilebilir Dijital Matematik Kütüphanesi Projesi kapsamında, Matematik Öğretmenlerine ve Öğrencilerine Yönelik Görme Engelli Bireyler İçin Bilgisayar Kullanarak Materyal Hazırlama Eğitimi 7 Aralık 2023 tarihinde İstanbul'da düzenlenecek. Son başvuru tarihi: 24 Kasım 2023. Başvuru formu haberin devamında.

Matematik Öğretmenlerine ve Öğrencilerine Yönelik Görme Engelli Bireyler İçin Bilgisayar Kullanarak Materyal Hazırlama Eğitiminin Üçüncüsü Samsun'da Düzenleniyor

Erişilebilir Dijital Matematik Kütüphanesi Projesi kapsamında, Matematik Öğretmenlerine ve Öğrencilerine Yönelik Görme Engelli Bireyler İçin Bilgisayar Kullanarak Materyal Hazırlama Eğitimi 9 Kasım 2023 tarihinde Samsun'da düzenlenecek. Son başvuru tarihi: 30 Ekim 2023. Başvuru formu haberin devamında.

Sayfalar