Radyo

Değerli dinleyicilerimiz,

Radyomuz, 10 Ekim 2009 tarihinde "Görme Engelli Öğrenciler Radyosu" adıyla yayın hayatına başladı. Eğitimde Görme Engelliler Derneği'nin kurulmasının ardından ise EGED Radyo adıyla yayın hayatını sürdürdü.
Yaklaşık 11 yıldır faaliyette olan radyomuzda hafızalarda yer etmiş birçok program yayınlandı. Bazen en yeni teknolojilere dair haberleri duyduk burada, bazen bir yabancı dil eğitimini takip ettik. Edebiyat ve kültür sanat alanlarındaki gelişmeleri de dinledik, engellilik hakkında beyin fırtınaları da yaptık. Üniversite tercih döneminde radyomuzu dinleyerek fikir sahibi olanlar da duyduk, erişilebilirlik çözümlerini de tartıştık. Kimi zaman bir etkinliği canlı olarak takip ettik ve salondakilerin heyecanına radyomuzdan dahil olmaya çalıştık, kimi zaman da "Dinle Bil" kuşağında yer alan belgeseller ile farklı konularda ufkumuzu genişlettik. Birbirinden kaliteli müzik şölenleriyle ruhumuzu dinlendirmeyi de ihmal etmedik.
EGED, ihtiyaçtan doğan bir yapılanma. Şimdiye kadar ne yaptıysak bunların hepsi bir gerekçeye dayanıyor. Radyomuz da öyle. E-posta grubu üzerinde yazışan bir grup olarak sesli içerikler üretmeyi, interaktif bir ortamda bilgi alışverişi yapabilmeyi ve eğitici yayınlarla hedef kitlemizin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçladık. Radyomuzu benimseyen ve omuz veren birçok kişi sayesinde bugünlere gelebildik. Birbirinden nitelikli programlarla alanda takip edilir bir yere ulaştık.
İnternetin daha fazla hayatımıza girmesi, bir araya gelebileceğimiz alternatif platformların artmasını da sağladı. Artık eskiye göre daha etkileşimli programlar yapabildiğimiz kanallar mevcut.
EGED olarak, engellilik alanına katkı sağlayan sesli içerikler üretmeyi sürdürüyoruz. Bir taraftan da hedef kitlemizle daha yakından diyaloğa geçebildiğimiz etkinlikler gerçekleştiriyoruz.
EGED üyeleri, sesli içeriklerimizi ve interaktif yayınlarımızı yapabilmeyi sağlayan diğer platformları kullanmanın günün şartlarında daha fazla ihtiyaçlarımıza cevap vereceğini kararlaştırdı. Dolayısıyla yaklaşık 11 yıldır faaliyette bulunan EGED Radyo, yayın hayatına son veriyor.
Kurulduğu günden bugüne gerçekleştirdiği yayınlar ile radyomuzun gelişmesinde katkı sunan tüm programcılarımıza teşekkür ediyoruz. Radyomuzu takip eden, dinleyen ve daha iyiye gidebilmek için eleştirileriyle bize yön veren destekçilerimiz de, iyi ki varlar.
EGED, kurulmasına zemin hazırlayan online platformları kullanarak hedef kitlesiyle iletişim halinde olmayı sürdürüyor. Radyomuzun kapanması, yalnızca yeni başlangıçların habercisi olacak.
EGED Radyo, dinleyenlerinin kalbinde daima iyi hatırlanan bir yerde olmayı diliyor.