Kesişim

EGED Cast'in yeni serisi "kesişim"de; ötekileştirilen diğer kimlikler ve engellilik, her türlü okuma üzerinden konuşuluyor.

EGED Cast: KESİŞİM (7. BÖLÜM)

ötekileştirilen diğer kimlikler ve engelliliği konuştuğumuz "Kesişim" başlıklı EGEDCast serisinin 7. bölümünde; Şeyma BÜYÜKURVAY, bir şiirde "çocukluk ve engellilik" kimliklerine yönelen ayrımcı düşünüşün izini sürüyor.

EGED Cast: KESİŞİM (6. BÖLÜM)

ötekileştirilen diğer kimlikler ve engelliliği konuştuğumuz "Kesişim" başlıklı EGEDCast serisinin 6. bölümünde; Sema GÜNDOĞDU ve Şeyma BÜYÜKURVAY, Adnan KULAKSIZOĞLU tarafından kaleme alınmış "Ergenlik Psikolojisi" kitabını ele alıyorlar.

EGED Cast: KESİŞİM (5. BÖLÜM)

ötekileştirilen diğer kimlikler ve engelliliği konuştuğumuz "Kesişim" başlıklı EGEDCast serisinin 5. bölümünde; Bahar Yavuz ve Şeyma Büyükurvay, Oktavya Butler'in “Yakın” kitabını ele alıyorlar.

EGED Cast: KESİŞİM (4. BÖLÜM)

ötekileştirilen diğer kimlikler ve engelliliği konuştuğumuz "Kesişim" başlıklı EGEDCast serisinin 4. bölümünde; Merve Orhan ve Şeyma Büyükurvay "Veronika Ölmek İstiyor" kitabı üzerine konuşuyorlar.

EGED Cast: KESİŞİM (3. BÖLÜM)

ötekileştirilen diğer kimlikler ve engelliliği konuştuğumuz "Kesişim" başlıklı EGEDCast serisinin 3. bölümünde; Ümmü SEYREK, konukları Oğuzhan Al ve Pınar GÖCEN ile TV dizilerinde engelli ve kadın erkek temsillerini konuşuyorlar.

EGED Cast: KESİŞİM (2. BÖLÜM)

ötekileştirilen diğer kimlikler ve engelliliği konuştuğumuz "Kesişim" başlıklı EGEDCast serisinin 2. bölümünde; Şeyma BÜYÜKURVAY ve Ümmü SEYREK, Nazım Hikmet’in Kadınlarımız şiiri ile Kör Olmak şiirini, engellilik ve toplumsal cinsiyet algısı üzerinden konuşuyorlar.

EGED Cast: KESİŞİM (1. BÖLÜM)

ötekileştirilen diğer kimlikler ve engelliliği konuştuğumuz "Kesişim" başlıklı EGEDCast serisinin 1. bölümünde; Şeyma BÜYÜKURVAY, Alfred Adler'in "Çocukta Yaşamsal Sorunlar" kitabındaki danışan vakalarından ve Adleryen görüşten hareketle söyleşiyor.