Yönetim Kurulu

Ekim 2016 - Ekim 2019 Yıllarını kapsayan 2. dönemimizde, derneğimiz Yönetim Kurulu şu şekilde oluşmuştur:

Genel Başkan: Emre Taşgın

Telefon: 05062612961
E-posta: emre.tasginn@gmail.com
Hakkında: 1989 doğumlu. İlköğrenimini Göreneller Görme Engelliler İlköğretim Okulu'nda, lise öğrenimini ise Yıldırım Beyazıt Lisesi'nde tamamladı. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünden 2011 yılında mezun oldu. Bir dönem Türkiye Körler Federasyonu Eğitim Komisyonu'nda görev aldı. Ayrıca öğrenci olduğu 2007-2011 yılları arasında Gazi Üniversitesi Toplum Gönüllüleri (GÜTOG) bünyesinde yürütülen Okuyucum Ol Projesi'nde aktif olarak bulundu. 2014-2016 Yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı - Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nce kurulan Engelsiz EBA Birimi'nde görev yaptı. Çeşitli konferans, panel ve seminer gibi etkinliklerde engelli bireylerin eğitimi, erişilebilirlik ve engelli hakları gibi konularda sunumlar gerçekleştirdi. Taşgın; şu anda Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü - Tarih anabilimdalı Türkiye Cumhuriyeti Tarihi bilim dalında yükseklisans öğrenimine devam ediyor ve MEB bünyesinde Sosyal Bilgiler dersi Öğretmeni olarak görev yapıyor.

Genel Sekreter: Muharrem Ocal

E-posta: muharrem.ocal@gmail.com
Hakkında: 1989 Ankara doğumlu. Bilkent Üniversitesi İkdisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji Bölümü mezunu. Halen Sağlık Bakanlığı bünyesinde Psikolog olarak görev yapıyor.

Mali Sekreter: Merve Erten

E-posta: merveerten14@gmail.com
Hakkında: 1994 Yılında Bolu'da doğdu. İlköğrenimini Mithat Enç Görme Engelliler İlköğretim okulu ve Seben İlköğretim okulunda, lise öğrenimini Bolu Anadolu Öğretmen Lisesi'nde tamamladı. 2014 Yılında Ankara Üniversitesi Hukuk fakültesi'ni kazandı. Şu anda lisans öğrenimine devam ediyor.

Eğitim ve Öğretim Sekreteri: Ali Öztürk

E-posta: aliboun@gmail.com

Örgütlenme ve Sosyal İşler Sekreteri: Turgay Gümüş

Telefon: 05070927727
E-posta: gumusturgay@hotmail.com
Hakkında: 16.03.1990 Tarihinde Manisa ilinin Kırkağaç ilçesine bağlı Gelenbe kasabasında doğdu. doğuştan görme engelli olan Turgay Gümüş ilk okulu İzmir Aşık Veysel İlk Öğretim Okulu'nda, liseyi de İzmir Karabağlar Cumhuriyet Lisesi'nde okudu. 2005 yılında ilk okulu 2009 yılında liseyi bitiren gümüş aynı yıl İstanbul'da Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Türk Dili Ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünü kazandı. Gümüş, bu bölümden 2014 yılında mezun oldu ve MEB bünyesinde mezun olduğu branşta öğretmenlik görevini sürdürüyor. Başta derneğimiz olmak üzere çeşitli STK'larda daha yaşanılabilir bir dünya ve daha barışçıl toplumlar için çalışmalarına devam etmektedir. Kendine mücadele alanı olarak sakatlık ve bu bağlamda sakatların toplumsal yaşamda eşit varlığı olarak belirlemiştir. Edebiyatla ilgili olan Gümüş aynı zamanda amatör bir müzisyendir.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Sekreteri: Pınar Göcen

E-posta: gocenpinar@gmail.com

Uluslararası İşler Sekreteri: Bahar Yavuz

E-posta: psybahar@gmail.com

Yönetim kurulu'na ulaşmak için iletisim@egitimdegormeengelliler.org e-posta adresini veya İletişim Formu'nu kullanabilirsiniz.
1. Dönem Yönetim Kurulumuz için tıklayın

kategori: