EGED, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi'nde

EGED Bilişim Komüsyonu üyesi İbrahim Elibal Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Kent Konseyi toplantısına katıldı.

18 Ekim 2019 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen görüşmede, EGED temsilcisi, (Erişilebilir ve Güvenli Bir Ankara) için bir konuşma yaptı. Konuşmasında; Ankara
Büyükşehir Belediyesi'ne ait web sayfalarının ve mobil uygulamalarının görme engelliler için erişilebilirliğinin sağlanması gerektiğini vurguladı.
Ayrıca güvenli bir Ankara için hissedilebilir yüzeylerin, trafik ışıklarının ve hizmet veren toplu taşıma araçlarının araç içi anons sisteminin gözden geçirilerek sorunların giderilmesi gerektiği üzerinde duruldu.
Eğitimde Görme Engelliler Derneği ile Büyükşehir Belediyesi'nin ortak çalışmalar da yapabileceği, bu sürecin uyum içinde yürüyebilmesi için ortak toplantıların sayısının artırılması önerisinde bulunuldu.
Toplantıya katılan Ankara Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Koordinatörü ve Ankara Kent Konseyi Teknoloji Çalışma Grubu Üyesi Sayın Gökhan Özcan, yaptığı konuşmada; EGED ile ortak çalışmalarda bulunmaktan mutluluk duyacaklarını belirterek, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak tüm çalışmalarda engelli vatandaşların ihtiyaçlarının göz önünde tutulacağını vurguladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Mansur Yavaş'ın engelli vatandaşların ihtiyaç ve sorunlarına özel ilgi gösterdiğini de sözlerine ekledi.

kategori: