Üçüncü Engelsiz Açık Öğretim Çalıştayı'na Katıldık


Eğitimde Görme Engelliler Derneği olarak; açık öğretim çalışma gurubu ile Eskişehir Anadolu Üniversitesi tarafından 24 haziran 2019 tarihinde Eskişehir'de düzenlenen üçüncü engelsiz açık öğretim çalıştayına katıldık.
24 haziran pazartesi günü gerçekleştirilen çalıştayın açılış oturumu ve çalıştay kapsamında düzenlenen sergiden sonra "Açıköğretim Sisteminde Dezavantajlı Bireylerin Erişilebilirlikleri" panelinde dernek üyelerimizden İbrahim Elibal "Açık Öğretim Sisteminde Eğitim Öğretim Materyallerinde Erişilebilirlik" adlı sunumu gerçekleştirdi.
Derneğimizin yürüttüğü "Uzaktan Eğitim Akademisi" projesi kordinatörü Demet Budak, uzaktan eğitim akademisi projesini çalıştay katılımcılarına anlattı.
panelden sonra; "Eğitim-Öğretim Süreçleri", "Ölçme ve Değerlendirme Süreçleri", "Öğrenme Materyalleri ve Erişilebilirlik", "Sosyal ve Kültürel Faaliyetler" ve "Güncel Projeler" başlıklarında atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Eğitimde Görme Engelliler Derneği Açık Öğretim Çalışma gurubu olarak tüm atölyelerde tespit ettiğimiz sorunları ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerimizi sunduk.

"Açık Öğretim Sisteminde Eğitim Öğretim Materyallerinde Erişilebilirlik" sunumunu izlemek için tıklayın.

"Uzaktan Eğitim Akademisi Projesi" sunumunu izlemek için tıklayın.

kategori: