29. Aylık Online Değerlendirme Toplantısı, Körlüğün Bağımsız Dinamikleri

Etkinlik: 29. Aylık Online Değerlendirme Toplantısı, Körlüğün Bağımsız Dinamikleri
Tarih : 17 Ocak 2019 Perşembe, 20.30
Yer : EGED Uzaktan Eğitim Akademisi, Aylık değerlendirme toplantıları kanalı
Host adresi: eged.org
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged
Düzenleyen: EGED - İletişim, Etkinlik ve Farkındalık Komisyonu

Toplantı hakkında

EGED, üye ve takipçileriyle gündem belirlemeye ve konuklarıyla ele aldığı konuyu derinlemesine incelemeye devam ediyor!

Hepimiz biliyoruz ki; görmeyen bir kişinin eşit, üretken, en kıymetlisi de haklarını kullanabilen bir birey olabilmesi için toplumda bağımsız hareket olgusuyla var olması, oldukça büyük önem arz ediyor. Büyüklerimiz, görmeyenlerin bağımsız hareketi dediğimizde yaşamımızda 3 B'nin çok önemli olduğunu vurguluyor. Bunlar; beyaz baston, Braille ve bilgisayar. İşte bundan hareketle, 29. aylık değerlendirme toplantımızda, Altı Nokta Körler Vakfı Bağımsız Hareket Eğitmeni Canan Çam Yücel, Engelsiz Bilişim Platformu Erişilebilirlik Sorumlusu İbrahim Elibal ve EGED Her Yerde Braille Kampanyası yaygınlaştırıcılarından Oğuzhan Al’ın katkılarıyla “Körlüğün Bağımsızlık Dinamikleri" temasını işleyecek; toplumda bağımsız hareket algısının ve dinamiklerinin yerini, önemini ve yaygınlaştırma yöntemlerini beraberce ele alacağız.

Toplantının ilk bölümünde Canan Çam Yücel; beyaz bastonun önemi, kullanımı ve teknikleri noktasında paylaşımda bulunacak, daha sonra İbrahim Elibal; bilgisayar ve bilişim teknolojilerinin dünü, bugünü, yarını ve körlük olgusundaki öneminden bahsedecek, sonrasında Oğuzhan Al; Braille ile erişimin sürecinden, öneminden ve kullanım alanlarının yaygınlaştırılmasındaki etkiden söz eden sunumuyla bizlerle olacak. toplantının ikinci bölümünde serbest kürsü formatına geçilerek katılımcıların soru, deneyim ve katkılarıyla içeriğimizi zenginleştireceğiz.

17 Ocak Perşembe akşamı, 20.30'da, EGED - Uzaktan Eğitim Akademisi TeamTalk sunucularında gerçekleşecek toplantımıza, konuya ilgi duyan veya katkı sağlamak isteyen herkes davetlidir.

Kanala erişim bilgileri

Aylık değerlendirme toplantılarımız, EGED – Uzaktan Eğitim Akademisi sunucuları üzerinde yapılmaktadır. Toplantılarımıza katılım için özel olarak oluşturulmuş kullanıcı bilgileriyle kanala erişim sağlayabilirsiniz.
Bunun için işletim sisteminize uygun olarak indirdiğiniz programda "bağlan" bölümüne gelinerek aşağıdaki bilgiler girilmelidir:

host adresi: eged.org
TCP bağlantı noktası: 10333 (Genellikle standart olarak bu şekilde ayarlıdır)
UDP bağlantı noktası: 10333 (Genellikle standart olarak bu şekilde ayarlıdır)
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged
Kanal: Aylık değerlendirme toplantıları

TeamTalk yazılımı Windows, Mac, iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir.
TeamTalk yazılımını bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirmek ve kanala erişim hakkında detaylı bilgi için tıklayınız