26. Aylık online değerlendirme toplantısı, Engelsiz AÖF ve İkinci Üniversite Olanakları

Etkinlik: 26. Aylık online değerlendirme toplantısı, Engelsiz AÖF ve İkinci Üniversite Olanakları
Tarih: 01 Ekim 2018 pazartesi, 20.00
Yer: EGED Uzaktan Eğitim Akademisi, Aylık değerlendirme toplantıları kanalı
Host adresi: eged.org
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged
Düzenleyen: EGED - İletişim, Etkinlik ve Farkındalık Komisyonu

Önemli Duyuru

Aylık değerlendirme toplantılarımız, yaz döneminin ardından kaldığı yerden devam ediyor. Üstelik bu aydan itibaren toplantılarımız EGED - Uzaktan Eğitim Akademisi sunucuları üzerinde gerçekleşecek. Derneğimizin uzaktan eğitim çalışmalarını sistemli ve sürdürülebilir biçimde gerçekleştirme kararı üzerine oluşturulan TeamTalk sunucularımızda, aylık değerlendirme toplantılarımız da yapılacak.

Teşekkür

Geride bıraktığımız toplantıların 20'sine Akdeniz Üniversitesi, 5'ine Engelsiz Erişim Derneği ev sahipliği yaptı. Kendilerine bize verdikleri destekten dolayı tekrar teşekkürlerimizi iletiyoruz. Ayrıca bizden bu süreçte desteğini esirgemeyen ve gece gündüz demeden emek veren Uğur Gürbüz arkadaşımızın katkılarını ifade etmeden geçmek, EGED'in katılımcılık ilkesine yakışmayacak bir tutum olur.
Duyurunun devamında EGED - Uzaktan Eğitim Akademisi sunucularına ait host ve kullanıcı bilgilerini bulabileceksiniz.

Toplantı hakkında

Anadolu Üniversitesi'nin (AÜ), Üniversitelerin herhangi bir bölümünden mezun olan ya da üniversite okumaya devam edenler için açtığı ikinci üniversite fırsatının kayıtları 5 Ekim'de sona erecek.
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nden yapılan açıklamada, bir örgün programda kayıtlı olan veya herhangi bir ön lisans ya da lisans programından mezun olanların sınavsız ikinci üniversite kapsamında istedikleri bir programa kayıt yaptırabildiği belirtildi.
Yetkililerden edinilen bilgiye göre ikinci üniversite kapsamında adalet, sosyal hizmetler, sosyoloji, sağlık yönetimi, tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik, acil durum ve afet yönetimi, web tasarımı ve kodlama, ilahiyat, laborant ve veteriner sağlık ile işletme programları en çok tercih edilen bölümler.
2018-2019 öğretim yılından itibaren basili kitaplarını dijitale taşıyan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, Açıköğretim Sistemine kayıtlı öğrencilere sunulan Anadolum ek Kampus, öğrenciye dilediği zaman öğrenme fırsatı sunmasının yanı sıra es zamanlı olarak öğrenme ortamı kolaylığı da sağlıyor.
Öğrenci, cep telefonu, tablet ya da bilgisayarı ile bireysel çalışma alanına ulaşabiliyor. Öğrenen Analitiklerinin Takibi, Öğrenme Yönetim Sistemi (OYS), Canlı Ders Platformu, Mobil uygulama
bileşenlerinden oluşan Anadolum kampüs Sistemi, 2 bin 500 'un üzerinde öğretim üyesinin katkılarıyla hazırlanıyor. Anadolum kampüs, görsel, sesli, Pdf ve etkileşimli olmak üzere toplam 16 farklı malzeme türüyle öğrencilerin öğrenme süreçlerine katkıda bulunuyor.
Engelsiz AÖF ve ikinci üniversite olanaklarını AÖF Dekan Vekili Prof. Dr. Yücel Güney ve Dekan yrd.
Doç. Dr. Mehmet Fırat 26. Aylık değerlendirme toplantımızda EGED takipçilerine aktarıp soruları yanıtlayacaklar.
Toplantımıza Anadolu Üniversitesi – Açıköğretim Fakültesi’nde öğrenim gören veya bu fakültede ikinci üniversiteye devam etmek isteyen tüm takipçilerimiz davetlidir. Ayrıca etrafınızda konuyla ilgilenebilecek arkadaşlarınız varsa, toplantımız hakkında bilgi verebilirsiniz.

Kanala erişim bilgileri

Aylık değerlendirme toplantılarımız, EGED – Uzaktan Eğitim Akademisi sunucuları üzerinde yapılmaktadır. Toplantılarımıza katılım için özel olarak oluşturulmuş kullanıcı bilgileriyle kanala erişim sağlayabilirsiniz.
Bunun için işletim sisteminize uygun olarak indirdiğiniz programda "bağlan" bölümüne gelinerek aşağıdaki bilgiler girilmelidir:

host adresi: eged.org
TCP bağlantı noktası: 10333 (Genellikle standart olarak bu şekilde ayarlıdır)
UDP bağlantı noktası: 10333 (Genellikle standart olarak bu şekilde ayarlıdır)
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged
Kanal: Aylık değerlendirme toplantıları

TeamTalk yazılımı Windows, Mac, iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir.
TeamTalk yazılımını bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirmek ve kanala erişim hakkında detaylı bilgi için tıklayınız