25. Aylık Online Değerlendirme Toplantısı, Engelsiz Üniversite

Etkinlik: 25. Aylık Online Değerlendirme Toplantısı, Engelsiz Üniversite
Tarih: 30 Nisan 2018 pazartesi, Saat: 20.30
Yer: Engelsiz Erişim TeamTalk sunucusu, Aylık değerlendirme toplantıları kanalı
Host adresi: egitim.engelsizerisim.com
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged

Hakkında

Engelsiz Üniversiteler Çalıştayı; üniversitelerin engelli öğrenci birimi yetkililerinin, engelli öğrencilerin, engellilik alanında çalışan akademisyenlerin ve konuya dair diğer paydaşların katıldığı, her yıl bir üniversitenin ev sahipliğinde yapılan geleneksel bir organizasyon. Bu çalıştayda üniversitelerin engellilere sağladığı imkanların geliştirilmesi üzerine paneller ve atölye çalışmaları gerçekleştiriliyor.
12. Engelsiz Üniversiteler Çalıştayı ise 10-11 Mayıs tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi'nde yapılacak. Çalıştayda ele alınacak konular; istihdama geçiş, toplumsal katılım/ayrımcılık ve ders Materyalleri ve Akıllı Sınıflar olarak belirlendi. Çalıştay hakkında detaylı bilgi ve katılım için http://www.engelsizcalistay.hacettepe.edu.tr internet adresini inceleyebilirsiniz.
Eğitimde Görme Engelliler Derneği; platform döneminden başlayarak, 5. çalıştaydan itibaren aralıksız tüm organizasyonlarda sunum yapmak veya atölye çalışmalarına katılmak yoluyla aktif olarak yer aldı. EGED, bu yıl düzenlenecek çalıştaya da etkin bir şekilde katılmak amacında. Bunun için, çalıştayda ele alınacak konular hakkında görüşlerin netleştirilmesi ve çalıştaya katılacak arkadaşlarımızla ortak bir dayanışma sağlamak amacıyla 25. aylık değerlendirme toplantımızın konusu "Engelsiz Üniversite" olarak belirlendi.
Toplantımıza üniversite öğrenimi gören engelli öğrencileri ve engelsiz üniversite sürecine katkı sunabilecek tüm kesimleri davet ediyoruz!

Kanala erişim bilgileri

Aylık değerlendirme toplantılarımız, Engelsiz Erişim TeamTalk sunucularında yapılmaktadır. Toplantılarımıza katılım için özel olarak oluşturulmuş kullanıcı bilgileriyle kanala erişim sağlayabilirsiniz.
Bunun için işletim sisteminize uygun olarak indirdiğiniz programda "bağlan" bölümüne gelinerek aşağıdaki bilgiler girilmelidir:
host adresi: egitim.engelsizerisim.com
TCP bağlantı noktası: 10333
UDP bağlantı noktası: 10333
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged
Kanal: Aylık değerlendirme toplantıları
TeamTalk yazılımı Windows, Mac, iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir.
TeamTalk yazılımını bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirmek ve kanala erişim hakkında detaylı bilgi için tıklayınız