EGED 4 yaşında!

Değerli takipçilerimiz;

28 Ocak 2013 tarihinde kurulan Eğitimde Görme Engelliler Derneği, 4. yaşını kutluyor. Üyeleri, gönüllüleri ve takipçilerinin katkılarıyla eğitimde erişilebilirlik mücadelesi veren EGED, bundan sonra da hedef kitlesini oluşturan kitlenin gücüyle varlığını sürdürmeye devam edecektir.
Hep birlikte, nice senelere...

kategori: 
Fotoğraflar: 
Büyük bir kare içindeki görselin Tam ortasındaki beyaz fonlu halkada EGED logosu yer almakta. Logoda EGED büyük harflerle siyah EGED yazısının önünde mavi bir diktörtgen içinde yukarıdan aşağıya üç sıra şeklinde ikişer adet bitişik beyaz büyük noktalar yer almakta. Ortadaki beyaz dairenin dışını çevreleyen koyu sarı bir dalga çeberlenmiş durumda ve dairenin tam altına denk gelecek şekilde kalın ve büyük harflerle turuncu renkte "İYİ Kİ DOĞDUN!", onun altında da mor renkte "HAK MÜCADELESİNDE 4.YIL!" yazıyor.
Lacivert fon zemin üzerinde resmin ortasında beyaz büyük harflerle "EGED NİCE YILLARA! " yazıyor. Altında sarı renklerle "28 Ocak 2017 Saat:10:15" yazıyor. Sağ tarafta ise küçüklü büyüklü sarı ve beyaz renklerde iç içe geçmiş içi boş şeklinde üçgenlerden oluşan yıldızlar bulunmakta.
Açık su yeşili tonundaki karede, EGED logosunun E ve G harflerinin üzerinde beyaz ve mavi tonlu gri şeritleri olan ve üçgen şeklinde üzerinde mavi tonlu gri renkten bir ponpon yer alan bir şapka var. EGED yazısının üzerine dikdörtgen şeklinde beyaz ve açık yeşil küçük konfetiler yağıyor. Altında mavi tonlu gri renkte büyük harflerle kalın şekilde "4 YAŞINDAYIZ!"; onun altında ise açık yeşil uçları kesilmiş bir kurdele şeridi içinde beyaz kalın büyük harflerle "EĞİTİM HAKKI MÜCADELESİNDE BİRLİKTEYİZ" yazıyor