İstanbul'da EGED Tanışma Toplantısı

ETKİNLİK: İSTANBUL’DA EGED TANIŞMA TOPLANTISI
TARİH: 13/11/2016 Pazar
ETKİNLİK SAATİ: 13.30-18.00
YER: VEZNECİLER TEBESSÜM KAFE
Adres: Cemal Yener Tosyalı Cad. No:69, Fatih/Istanbul

ETKİNLİK HAKKINDA

Bilindiği gibi; Eğitimde Görme Engelliler Derneği, özelde eğitim sistemi içinde yer alan görmeyen öğretmen ve öğrencilerin, genelde ise yurdun her yerinde yaşamakta olan görmeyenlerin sorunlarını tespit etmek, tespit edilen bu sorunlara paydaşlarla birlikte kalıcı çözümler üretmek ilkesiyle çalışan bir dernektir. Derneğimiz bu ilke doğrultusunda çalışmalarını yürütürken asıl problemi yaşayanların çözüm sürecinde yer almasının gereğine inanmaktadır. Bu bağlamda, özellikle görmeyenlerin yoğun olarak yaşadıkları ve bizim de aktif olarak bulunduğumuz Ankara, İstanbul, ve İzmir gibi illerde sorunların muhataplarıyla çözüm odaklı yüzyüze toplantılar yapılmaktadır.
Daha önce İstanbul ilimizde tanışma toplantıları, Görmeyen Öğretmenlerin Sorunları ve Çözüm önerileri başlıklı toplantılar organize edilmiş, bunların İstanbul'da yapılacak çalışmalardaki faydası fark edilmiştir. Bu bağlamda 13/11/2016 Pazar günü saat 13.30’dan itibaren; Vezneciler semtinde, İstanbul Üniversitesi'nin yakınlarında bulunan Tebessüm kafede, derneğimiz İstanbul üyelerinden teşekkül eden bir ekip tarafından bir tanışma ve paylaşım toplantısı organize edilmiştir.
Dernek başkanı Emre Taşgın’ın da katılım göstereceği toplantının ilk bölümünde, derneğimizin İstanbul’da ve ülke genelinde yaptığı ve yapacağı çalışmalar üzerine bir bilgilendirme yapılacaktır. İkinci bölümde ise; "İstanbul’da ve ülke genelinde ne gibi sorunlar yaşanmaktadır ve bunların çözümüne yönelik hangi çalışmalar yapılabilir" soruları etrafında yürüyecek bir serbest tartışma ortamı oluşturulması planlanmaktadır.
Siz de derneğimizi daha yakından tanımak, çözümün bir parçası olmak ve keyifli bir haftasonu için bu Pazar günü saat 13.30’da Tebessüm kafede bize katılın.

İLETİŞİM

Katılımın ve planlamanın daha sağlıklı yürütülebilmesi için lütfen aşağıdaki iletişim numaralarından organizasyon ekibimize ulaşın.
Ek olarak katılacak olan dostlarımızın katılım durumlarını cumaya kadar yine bu numaralardan bize bildirmesini rica ederiz.
Bunların dışında her türlü soru, görüş ve önerileriniz için işte telefon numaralarımız.
Turgay Gümüş 05070927727
Bayram Şahin Aydın: 05056176023
Ali Öztürk: 05556348525
Ilgın Aydın Oğlu: 05336542239

KAFEYE ULAŞIM

Kafeye ulaşım Pazar günü 13.15 saatinde Kabataş Bağcılar tranvayının laleli durağının İstanbul üniversitesi edebiyat fakültesi çıkışında, ve Yeni Kapı Hacı Osman metrosunun Vezneciler durağının Vezneciler otobüs durakları çıkışında buluşularak sağlanacaktır. Bu nedenle siz değerli katılımcılarımızın 13.15 saatinde buluşma noktalarında olmanızı rica ederiz. Yetişemeyen katılımcılarımız da bizimle iletişim kurmaları halinde görevli arkadaşlarımız tarafından yine yukarıda belirttiğimiz buluşma noktalarında karşılanacaktır.
Facebook etkinlik sayfası için tıklayın

kategori: