Engelsiz bir üniversiteye başlangıç konulu 6. aylık online değerlendirme toplantısı ses kaydı

Eğitimde Görme Engelliler Derneği - İletişim, Etkinlik ve Farkındalık Komisyonu olarak 23 Ağustos 2016 tarihinde düzenlediğimiz 6. aylık değerlendirme toplantımızda, üniversiteyi yeni kazanan engelli öğrencilerin merak ettiği sorulara, halen üniversite öğrenimi gören ya da üniversiteden mezun olmuş kişilerin deneyimleriyle yanıt bulmaya çalıştık. Yaklaşık 2 saatlik süreçte 25 civarı katılımcıyla gerçekleşen toplantımız, oldukça samimi bir ortamda yapıldı.
Toplantıda; ihtiyaçlarımıza yönelik taleplerimizi nasıl ve hangi birimlere yapabileceğimiz, burs ve barınma olanakları, ders muafiyeti ve akademik kaynaklara erişim yöntemleri, akademisyenlerle ilişkiler, sosyal ve kültürel faaliyetlere katılım gibi konular işlendi. Bu vesileyle, toplantımıza katılarak katkı veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Aşağıda bulunan bağlantı aracılığıyla, toplantıya ait ses kaydı dosyasını MP3 formatında indirebilirsiniz. Bu kaydı, çevrenizde üniversiteyi yeni kazanan ya da halen üniversite öğrenimi gören arkadaşlarınızla paylaşarak toplantıda konuşulanların daha geniş kitlelere ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.
Engelsiz Bir Üniversiteye Başlangıç başlıklı toplantımıza ait kaydı MP3 olarak indirmek için tıklayın