Aylık online değerlendirme toplantısına katılım için erişim bilgileri

Aylık online değerlendirme toplantılarımız, TeamTalk adlı sesli konferans yazılımı aracılığıyla, EGED - Uzaktan Eğitim Akademisi sunucuları üzerinde gerçekleştirilmektedir.
Aşağıda; toplantılarımızın gerçekleştirileceği kanala erişim bilgileri, TeamTalk yazılımının yükleme dosyaları ve bazı sürümler için kullanım anlatımları bulunmaktadır.

Kanala erişim bilgileri

Aylık değerlendirme toplantılarımız, EGED – Uzaktan Eğitim Akademisi sunucuları üzerinde yapılmaktadır. Toplantılarımıza katılım için özel olarak oluşturulmuş kullanıcı bilgileriyle kanala erişim sağlayabilirsiniz.
Bunun için işletim sisteminize uygun olarak indirdiğiniz programda "bağlan" bölümüne gelinerek aşağıdaki bilgiler girilmelidir:

host adresi: eged.org
TCP bağlantı noktası: 10333 (Genellikle standart olarak bu şekilde ayarlıdır)
UDP bağlantı noktası: 10333 (Genellikle standart olarak bu şekilde ayarlıdır)
Kullanıcı adı: eged
Şifre: eged

Odaya bu bilgilerle bağlandıktan sonra doğrudan toplantı kanalına yönlendirileceksiniz; başka bir işlem yapmanıza gerek bulunmamaktadır.
Teknik destek almak isteyenlerin belirlenen toplantı saatinden 15 dakika önce kanalda bulunmaları gerekmektedir. Yazılım hakkında karşılaşılan sorunlar, bilgi@eged.org e-posta adresine bildirilmelidir.

TeamTalk yükleme dosyaları

Windows için TeamTalk yazılımı Mac için TeamTalk yazılımı Android için TeamTalk yazılımı iOS için TeamTalk yazılımı
(Daha fazla işletim sistemi için yükleme dosyalarına ve yazılımların son sürümlerine erişmek için http://bearware.dk/?page_id=353 internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

TeamTalk kullanım anlatımları

*Akdeniz üniversitesi Kütüphanesi Görme Engelliler Salonu Sorumlusu Sarper Arıkan tarafından gerçekleştirilen "Windows için TeamTalk5 hızlı başlangıç" konulu sesli anlatım dosyasını; Dünyayaseslen internet sitesi üzerinde dinlemek için tıklayın İndirmek için tıklayın

*Android işletim sisteminde TeamTalk kullanımı hakkında Türkçe öğretmeni Murat Akyol tarafından yapılan sesli anlatımı Dünyayaseslen internet sitesi üzerinde dinlemek için tıklayın
İndirmek için tıklayın

*iOS işletim sisteminde TeamTalk kullanımı hakkında Amine Ennur Aksoy tarafından yapılan sesli anlatımı Engelsiz Apple üzerinden indirmek için tıklayın

Önemli not

Windows işletim sistemli bilgisayarlarda, TeamTalk yazılımı yüklenirken "accesibility" seçeneğinin işaretlenmesi ve program kurulduğunda varsayılan dil İngilizce ise f4 tuşuna basılıp (Client/Preferences) açılan bölümden display sekmesine gelinerek ve sonrasında bir tab ilerlenerek Türkçe dilinin seçilmesi yeterlidir. Ayrıca bu bölümde bulunan genel sekmesinden, görünen ad, konuşma tuşunun belirlenmesi, bas konuş seçeneğinin işaretlenmesi ve "mikrofon açık" seçeneğinin işaretinin kaldırılması gibi ayarların yapılması gerekmektedir.
(Sesli ve yazılı tarifler, ekran okuyucu yazılımlara uygun olarak yapılmıştır.)