Üniversiteye engelsiz rehber geliyor

Eğitimde Görme Engelliler derneği olarak yaklaşık 2 yıldır Engelsiz ODTÜ Topluluğu ortaklığı ve Sabancı Vakfı Hibe programları desteğiyle sürdürdüğümüz Engelli üniversite öğrencileri inisiyatifi projesinin bir parçası olarak bu yıl bir rehber kitap hazırlığı içerisindeyiz.
Kitabımızda özellikle deneyimlere yer vererek hem engelli öğrencilerin geliştirdikleri bireysel metotları paylaşma imkanı bulmasını, hem de daha önce belirli bir yol kat edilmiş konularda diğer engelli öğrencilerin başvurabilecekleri bir kaynak oluşturmuş olmayı hedefliyoruz. Bu anlamda engelli öğrenci arkadaşlarımızı üniversite hayatlarında geliştirtikleri, kullandıkları, faydalı olduğuna inandıkları konu ve durumları paylaşmaya çağırıyoruz. Tecrübelerimizi daha çok insana iletme imkanı verecek bu çalışmayla bireysel çabalarımız belki de bir standartın kapılarını aralayabilecek.
Aynı süreçlerdeki çözülmüş problemleri yeniden gündemimize almadan daha verimli ve aktif bir öğrencilik bizi bekliyor olacak. Böyle bir kitaba imza atmaya ne dersiniz?

Kitapta hangi konular yer alacak?

Bize deneyimlerinizi anlatan yazılarınızı gönderebileceğiniz konular şu şekildedir:
*Dersler ve akademik hayatla ilgili (spss kullanımı, osmanlı türkçesi, yabancı dil öğrenimi vs.),
*Üniversitede sosyal hayat (okul kulüp ve topluluklarına katılım) vb..
Kısacası kampüs yaşamınızı engelsiz kılmak için bulduğunuz çözüm ve yöntemleri anlattığınız yazılarınızı bize www.engelsizuniversite.org/rehberkitapadresinde bulunan online gönderim formu üzerinden ya da engelsiz.univ@gmail.com mail adresi aracılığıyla 21 mart 2016 tarihine kadar ulaştırabilirsiniz.
Hep birlikte üreteceğimiz rehber kitabımız için katkılarınızı heyecanla bekliyor olacağız.