Açıköğretim ve uzaktan eğitim fakültelerinde öğrenim gören engelli öğrencilere yönelik anket çalışması

Açık Öğretim ve Uzaktan Eğitim fakültelerinde öğrenim görmekte olan engelli öğrencilere yönelik düzenlenen bu anket, Eğitimde Görme Engelliler Derneği ve Engelsiz ODTÜ Topluluğu ortaklığında gerçekleştirilen ve Sabancı Vakfı Hibe Programları tarafından desteklenen Engelli Üniversite Öğrencileri İnisiyatifi Projesi kapsamında oluşturulmuştur.
Projemizde; çeşitli alanlarda çalışma grupları oluşturularak ve ele alınan konularda karşılaşılan sorunların tespit edilerek, buna yönelik çözüm önerileri geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu bağlamda açık ve uzaktan eğitim fakültelerinde öğrenim gören engelli üniversite öğrencilerinin sorunlarına yönelik oluşturulan çalışma grubumuz, düzenlemekte olduğu bu kısa anket yoluyla, ilgi alanı doğrultusunda ortaya çıkan erişilebilirlik problemlerini saptamak hedefindedir. Kısa bir zamanınızı ayırarak özenle dolduracağınız bu anketle, engelsiz bir üniversiteye doğru giden yola siz de katkı sunmuş olacaksınız.
Anketle ilgili görüşlerinizi iletmek için iletisim@egitimdegormeengelliler.org e-posta adresine yazabilir veya 0312-418-14-12 nolu telefon ile yetkili kişiye ulaşabilirsiniz.
Anketle ilgili çevrenizdeki engelli üniversite öğrencilerine bilgi vererek daha çok katılımın sağlanmasına katkıda bulunabilirsiniz.
İnternet imkanı olmayan kişilerin yukarıda verilen numaraya ulaşarak ankete katılımlarını sağlayabilirsiniz.
Ankete başla
Anket sonuçları www.engelsizuniversite.org internet sitesi üzerinden ilan edilecek ve proje kapsamında yayınlanacak olan sonuç raporuna dahil edilecektir.

İlgili Alanlar: