Uluslararası katılımlı Engellilerin Sosyal Refahı Açısından Bilgi Ve İletişim Teknolojileri Kongresi'ne katıldık

Uluslararası katılımlı Engellilerin Sosyal Refahı Açısından Bilgi Ve İletişim Teknolojileri Kongresi, Engelliler Konfederasyonu organizasyonuyla 9-11 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi. Bu kongrede derneğimiz üyesi ve Engelli Üniversite Öğrencileri İnisiyatifi Projesi Kolaylaştırıcısı Ayşegül Derin "Engelli Üniversite Öğrencilerinin Ders Materyallerine ve Dijital Kaynaklara Erişimiyle İlgili Mevcut Durumun Değerlendirilmesi", Yönetim Kurulu Üyemiz Emre Taşgın ise "YGS-LYS Uzaktan Eğitim Projesi" başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler.
Ayşegül Derin sunumunda; gelişen teknolojiyle birlikte, üniversitelerde eğitim-öğretim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi sürecinde ders materyallerinin erişilebilir bir şekilde hazırlanabileceğini vurgulayarak, ülkemizdeki mevcut durumu rakamlarla ortaya koydu. Ayrıca yurtdışından da örnekler vererek hangi noktalarda düzenlemelere ihtiyacımız olduğunu açıkladı.
10 Ekim tarihinde Ankara Garı'nda yaşanan terör olayı nedeniyle kongre mekanına ulaşamayan Eğitim-Öğretim Sekreterimiz Gökhan Çapanoğlu'nun gerçekleştireceği "YGS-LYS Uzaktan Eğitim Projesi" başlıklı sunumu ise Yönetim Kurulu Başkanımız Emre Taşgın yaptı. Taşgın sunumunda, projenin çıkış noktası, şuana kadar elde edilen başarılar ve bu yıl planlanan düzenlemeler hakkında katılımcılara bilgi verdi.
Engelli Üniversite Öğrencilerinin Ders Materyallerine ve Dijital Kaynaklara Erişimi başlıklı sunum videosunu izlemek için tıklayın YGS-LYS Uzaktan Eğitim Projesi başlıklı sunum videosunu izlemek için tıklayın

İlgili Alanlar: