Görme Engelli Lise Öğrencileriyle Online Regl Çemberi Etkinliği Düzenlendi

EGED ile adım adım çoğalarak, paylaşarak regl konuşmaya devam ediyoruz. Regl; kimimiz için özel bir deneyim alanı iken kimimiz için herkesle paylaşılabilecek bir deneyim alanı. Kapsayıcı pencereden bakarak başlangıçta regl tabusunu kendi içimizde yıkmaya çabalamak sonrasında kamusal alanda dönüşmek istiyoruz. Güvenli paylaşım alanını sağlayarak bu sefer görme engelli lise öğrencileriyle bir paylaşım çemberinde buluştuk.
9 Mayıs 2024 tarihinde regl deneyimlerimizi, hissettiklerimizi konuşmak üzere Görme Engelli Lise Öğrencileriyle Regl Çemberi etkinliğimizde bir araya geldik.
İkinci online regl çemberi etkinliğimiz Şule Koca ve Ümmü Seyrek yürütücülüğünde, Konuşmamız Gerek Derneği süpervizyonu eşliğinde gerçekleşti.
Regl hakkında regl olmadan bilgilendirilip bilgilendirilmediğimizi, kimlerden bilgi aldığımızı, ilk regl deneyimimizde neler hissettiğimizi, regl ürünleri hakkındaki bilgilerimizi, kamusal alanda regl üzerine konuşup konuşmadığımızı, bizi sınırlayan normları, tabuları konuştuk.
Regl konuşmanın hepimize iyi geldiği düşünceleriyle toplantıdan ayrıldık.
EGED içerisinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin ana akımlaşması için regl etkinlikleri veya toplumsal cinsiyet temalı çalışmalar düzenlenmeye devam edecek.
Siz de EGED Uzaktan Etkinlikler kapsamında düzenlemek istediğiniz veya gereksinim duyduğunuz etkinlik taleplerini iletebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki formları kullanabilirsiniz:
Uzaktan etkinlik düzenleme formu
Uzaktan etkinlik talep formu
EGED Uzaktan Etkinlikler hakkında detaylı bilgi için www.eged.org/uzaktanetkinlik adresini inceleyebilirsiniz.

kategori: