EGED Ankara İl Temsilciliği Braille Yazma Yarışması Düzenliyor

Braille yazının görmeyenlerin hayatındaki öneminin farkında olan EGED, Braille alfabesi ile ilgili yerel ve ulusal birçok çalışma yürütüyor. Ankara İl Temsilciliği olarak “Her Yerde Braille” sloganı ile yürütülen bu çalışmalara bir yenisini ekliyoruz. Sizlere üzerine uzun zamandır düşündüğümüz ve bizi çok heyecanlandıran bir etkinlikle geldik. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı da yaklaşırken sizi keyifli bir Braille yazı yarışmasına davet ediyoruz.
25 yaş ve altı gençlerin katılımcı olabileceği Braille Yazma Yarışması, 19 Mayıs 2024 Pazar günü düzenlenecek. Ülkemizin gençlerine armağan edilmiş bir günde görme engelli gençlerle bir taraftan Braille alfabesi ile okur yazar olmanın önemine dikkat çekecek diğer taraftan ulu önder Atatürk’ü anacağız.
Sizleri de ilk defa düzenleyeceğimiz bu yarışmada görmeyi çok isteriz.

Yarışma Şartları ve Önemli Bilgiler

Yarışmada katılımcılardan tablet ve kalem kullanarak; belirlenen metni belirlenen sürede, yazım ve noktalamaya dikkat ederek kısaltmalı bir şekilde yazmaları bekleniyor. Ödülsüz yarışma olmaz, dereceye giren yarışmacılar için ödüllerimiz var! Yarışma 19 Mayıs 2024 Pazar öğleden sonra yapılacak olup yer ve saat bilgisi daha sonra katılımcılarla paylaşılacak. Bu nedenle başvuru formunda iletişim bilgilerinin eksiksiz doldurulması gerekiyor. Yarışmaya katılıp, dereceler alıp ve ödüller kazanmak için başvuru formunu 15 Mayıs 2024 Çarşamba 23.59’a kadar doldurmayı unutmayalım. Yarışmaya Ankara dışından katılmak isteyenlerin yol ve konaklama giderleri maalesef derneğimiz tarafından karşılanamıyor. Yarışmaya Eğitimde Görme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve Yarışma Düzenleme Ekibi ile onların birinci derece yakınları katılamayacak.
Yarışma Düzenleme ekibi gelen başvurular arasından cinsiyet, yaş gibi kriterlere göre eleme yapabilicek.

Ödüller

Birinciye saat koleksiyoneri bir bağışçımız tarafından bağışlanan Kamhen marka kurmalı kabartma saat.
İkinciye EMO Teknoloji desteğiyle Kanada Graft bastonlarda kullanılabilecek 500 Tl indirim kuponu.
Üçüncüye EMO Teknoloji desteğiyle Sıvı ölçer.
Ayrıca Emo Teknoloji desteğiyle yarışmaya katılanlara tablet kalem ve Haziran ayı sonuna kadar kullanabilecekleri EMO teknoloji alışverişlerinde ücretsiz kargo.
Son başvuru tarihi: 17 Mayıs 2024 Cuma, 23.59.
Ekran okuyucu kullanıcıları forma sosyal medya bağlantılarından sonra erişebilir. Zorunlu alanlar * (yıldız) işaretiyle belirtilmiştir.

kategori: 
İlgili temsilcilik: