Hacettepe Üniversitesi Ergoterapi Bölümüne Konuk Olduk

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümünde, Doç. Dr. Onur Altuntaş tarafından 4. sınıflara yönelik verilen "Engelsiz Üniversite" dersine, 24 Nisan 2024 tarihinde Engelsiz nota Proje Koordinatörü Ali Caner Alpaslan konuk oldu.
Medine Özata’nın yürüttüğü derste Ali Alpaslan, Ergoterapi Bölümü öğrencileriyle engelliliğe dair kavramlar, engelliliğe yaklaşı modelleri, ihtiyaç ve hak temelli yaklaşım, engelliliğin istismarı konularında paylaşımda bulundu. Alpaslan ayrıca, engellilerin iş ve eğitim hayatında yaşadığı sorunlar, Eğitimde görme Engelliler Derneğinin yürütmüş olduğu proje, faaliyet ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Etkinlik öğrencilerin katkı ve sorularıyla sona erdi.

kategori: 
İlgili temsilcilik: 
Fotoğraflar: 
Resimde, geniş bir sınıf ortamı görülüyor. Ön planda, mavi gömlek ve açık mavi kot pantolon giymiş, siyah ayakkabılarla ayakta duran ali  var. Arka planda, sıralar halinde oturmuş, çeşitli yaş ve kıyafetlerdeki öğrenciler görülüyor. Sınıfın tavanında floresan ışıklar ve bir projektör asılı. Sağ tarafta, duvarda atatürk resmi  asılı. Sınıfın genel atmosferi aydınlık ve düzenli.
Fotoğrafta geniş bir sınıf içerisinde, sıraların arasında duran bir grup öğrenci ve öğretmen görülüyor. Öğrencilerin çoğu kadın ve genç. Bazıları gülümsüyor ve kameraya bakıyor. Sınıfın ön tarafında sağ tarafta ali  ve sol tarafta dersin asistanı Medine Hanım  selfie çekiyor. Sınıfın arka tarafında büyük pencereler var ve sınıf aydınlık. Sıralar boş ve düzenli bir şekilde dizilmiş.