SINAV KAYGISIYLA BAŞ EDEBİLMEK BAŞLIKLI UZAKTAN ETKİNLİK DÜZENLENİYOR

Uzaktan etkinlik: Sınav Kaygısıyla Baş Edebilmek
Tarih: 19 Nisan 2024 Cuma, 21.00
Yer: Google Meet
Katılım bağlantısı: https://meet.google.com/vgr-woex-wyg
Toplantı kodu (link üzerinden katılmayanlar için): vgrwoexwyg

Hakkında

Yaşamımız boyunca her birimizin farklı idealleri bulunuyor. Örneğin iyi bir üniversite ve bölümde öğrenim görmek,   devlet memuru olmak, akademik kariyer yapmak vb.
Ülkemizde bu ideallerimize ulaşabilmemiz için YKS, EKPSS ve ALES gibi pek çok sınavdan başarılı olmamız bekleniyor. Dolayısıyla   gireceğimiz sınavlar yaşamımızın önemli bir parçası haline geliyor.
Peki, hayatımızda gerçekleştirmek istediğimiz birçok hedefimize ulaşmak için başarılı olmamız gereken sınavlara hazırlanırken neler düşünüyoruz? Düşüncelerimiz duygu ve davranışlarımızı nasıl etkiliyor? “Sınav sözcüğünü bile duymak beni endişelendiriyor, hedeflerime ulaşırken başarısız olacağıma dair düşünceler aklımı meşgul ediyor, sınava hazırlanırken odaklanma sorunu,  kalp çarpıntısı, mide bulantısı gibi fizyolojik tepkiler yaşıyorum, kısacası sınav öncesinde, sınav sırasında ve sınav sonrasında yaşadıklarım hayat kalitemi olumsuz etkiliyor.” diyorsanız EGED Öğretmenlik ve İstihdam Komisyonu ile Eğitim Komisyonu iş birliğiyle hazırlanan uzaktan etkinlikle karşınıza geliyoruz. Yürütücülüğünü EGED Eğitim Komisyonu'ndan Psikolojik Danışman Görkem Yarımçam ve Psikolojik Danışman Muradiye Çakır'ın yapacağı bu etkinliğimizde  sınava hazırlanan birçok adayın  sahip olduğu yukarıda örneklerine değinilen duygu ve düşüncelerini ele alarak sınav kaygısı konusunda katılımcılarımıza farkındalık kazandırmayı amaçlıyoruz.
İçerisinde bulunduğumuz nisan ayında gerçekleştirilmesi planlanan EKPSS başta olmak üzere merkezi sınavlara hazırlanan adaylara yönelik gerçekleştireceğimiz bu etkinliğimize katılımlarınızı bekliyoruz.
Bitmedi! Merkezi sınavlara hazırlanan görme engelli adayların en fazla merak ettiği bazı temel haklarına da etkinliğimizde yer vermeyi planlıyoruz. Sınav kaygısı konusunda farkındalık kazanmak ve sahip olduğumuz bazı temel haklarımızla ilgili bilgilenmek için 19 Nisan 2024 Cuma günü saat 21.00'e kimseye söz vermeyin.
Katılım bağlantısı: https://meet.google.com/vgr-woex-wyg
Toplantı kodu (link üzerinden katılmayanlar için): vgrwoexwyg
Google Meet, görmeyenlerin en çok kullandığı Windows, iOS, Android ve Mac OS işletim sistemlerindeki yaygın ekran okuyucularla erişilebilir durumdadır.
Ekran okuyucularla Google Meet kullanım yönergesini okuyunUzaktan etkinlikler; yazılı, görüntülü veya sesli olarak kayıt altına alınabilir. Etkinliğimize katılacak kişilerin aydınlatma metnini okuması tavsiye edilmektedir.
Siz de EGED Uzaktan Etkinlikler kapsamında düzenlemek istediğiniz veya gereksinim duyduğunuz etkinlik taleplerini iletebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki formları kullanabilirsiniz:
Uzaktan etkinlik düzenleme formu
Uzaktan etkinlik talep formu
EGED Uzaktan Etkinlikler hakkında detaylı bilgi için www.eged.org/uzaktanetkinlik adresini inceleyebilirsiniz.

kategori: