YKS Kursu Denemeler İçin Gönüllü Okuyucularını Bekliyor!

Eğitimde Görme Engelliler Derneği, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Uzaktan Eğitim Akademisi Projesi kapsamında Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kursu düzenliyor. Tamamen EGED öz kaynaklarıyla yürütülen Projemizde düzenlenecek YKS kursu kapsamında online canlı deneme okuyacak gönüllüler arıyoruz.
Geçtiğimiz yıllarda düzenlediğimiz eğitimlerimizden faydalanan görme engelli arkadaşlarımızdan kimi mezun oldu, bazıları ise hâlâ çeşitli üniversitelerde eğitimlerine devam ediyor. Bu yıl, geçen yıllara kıyasla daha çok sayıda, 47 öğrenci ile kursumuza devam ediyoruz. Belli aralıklarla TYT ve AYT denemeleri gerçekleştiriyoruz. Bu denemelerde, görme engelli öğrencilerimize soruları okuyacak ve öğrencilerimizin verdikleri cevapları optik forma işleyecek gönüllü okuyuculara ihtiyacımız var. Bu konuda bizlere destek vermek isterseniz, sizi gönüllülerimiz için oluşturduğumuz whatsApp grubuna dahil edebiliriz.

Deneme süreci şu şekilde gerçekleşir:

1. Deneme öncesinde, gönüllü ve öğrenci eşleştirilir.
2. Eşleşilen öğrenciyle iletişim kurulup deneme saati kararlaştırılır. Sınav gün içinde bitirilmelidir.
3. Denemenin yapılacağı video konferans uygulaması belirlenir. Biz, öğrencilerimizle Google Meet uygulamasını kullanıyoruz ve bu uygulamayı öneriyoruz. Uygulamayla ilgili destek için bize ulaşabilirsiniz.
4. Denemede fen ve matematik soruları da okumaya dahil olabilir.
5. Deneme, ara verilmeden TYT ise 165 dakikada, AYT ise 180 dakikada tamamlanmalıdır.
6. Sorular okuyucu tarafından okunur, öğrencinin verdiği cevaplar yine okuyucu tarafından cevap anahtarına işlenir ve belirlenen Bir yöntemle dernek görevlilerine ulaştırılır.
Başvuru formuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:
https://www.eged.org/yks-ogretmen
Denemeler, Google Meet uygulaması aracılığıyla gerçekleşecek. Uygulamayı hem bilgisayarınızda hem de akıllı cihazlarınızda kullanabilirsiniz.
Google Meet hakkında detayları ve kullanım yönergesini okuyun
Not :
*Gönüllülerimiz için whatsapp grubuna dahil olmanız tüm denemelerde görev alacağınız anlamına gelmez. Yakın zamanda ilk denemeyi 03 Mar Pazar günü gerçekleştireceğiz.
* Gönüllü olmak istiyorsanız , başvuru formunda “canlı deneme için okuyucu olma” seçeneğini işaretleyiniz.

kategori: 
İlgili Alanlar: