3. Erişilebilir Kütüphaneler Çalıştayı'na Katıldık

“III. Erişilebilir Kütüphaneler Çalıştayı” 29-30 Kasım 2023 tarihlerinde Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu organizasyonuyla Bartın Üniversitesi ev sahipliğinde ASHB Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü, KTB Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilmiştir.
Sekretaryası Manisa Celal Bayar Üniversitesi (Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu) ve Bartın Üniversitesi tarafından ortaklaşa yürütülen çalıştay yüz yüze ve çevrimiçi oturumlar şeklinde gerçekleştirilmiştir. Çalıştaya Eğitimde Görme Engelliler Derneği'ni temsilen Ali Caner ALPASLAN, Demet AKKAYA, Emre TAŞGIN, İbrahim Elibal ve Oğuz AKKAYA katılım göstermiştir. Çalıştayın ilk gününde "İyi Uygulama Örnekleri" oturumunda derneğimiz tarafından yürütülen “Erişilebilir Dijital Matematik Kütüphanesi” başlıklı projeyi Oğuz AKKAYA, "Engelsiz Nota Kütüphanesini" Ali Caner ALPASLAN "Görme Engellilerde Dijital Tematik Kütüphane Örnekleri" başlığında sunmuştur.
Sunumları izlemek için tıklayın.
Çalıştayın ikinci gününde; çevrimiçi 2 farklı ve yüzyüze Mekânsal Erişilebilirlik, Dijital Erişilebilirlik ve Genel Erişilebilirlik başlıklarında gurup çalışmaları gerçekleştirildi.

kategori: 
İlgili Alanlar: 
Fotoğraflar: 
Fotoğrafta, bir odada, ahşap kaplama duvar ve beyaz duvarın önünde üç erkek ayakta duruyor. Soldaki adam takım elbise giymiş ve elinde bir sertifika tutuyor. Orta kısımdaki genç adam, gri bir gömlek ve mavi kot pantolon giymiş ve elinde bir sertifika tutuyor. Sağdaki adam ise kahverengi bir kazak giymiş ve elinde bir sertifika tutuyor. Masanın üzerinde de birkaç sertifika ve bir portakal renkli kask var.
Fotoğrafta, ahşap kaplamalı bir duvarın önünde, açık renkli bir zemin üzerinde duran iki erkek görülüyor. Soldaki adam, lacivert bir takım elbise giymiş ve sakallı. Sağdaki adam ise kahverengi bir süveter ve gri pantolon giymiş. İkisi de bir sertifikayı tutuyorlar ve kamera doğru bakıyorlar. Sağ alt köşede, üzerinde belgelerin bulunduğu desenli bir masa örtüsüne sahip bir masa görülüyor.