Notalara Dokunmak Projesi İle Eğitimde Bütünleştirme Zirvesinde Yer Aldık

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmanıyla T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi kapsamında, kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim uygulamalarına ilişkin paylaşım platformu oluşturmak amacıyla 21-22 Haziran 2022tarihlerinde Eğitimde Bütünleştirme Zirvesi Ankara'da gerçekleştirildi.
Zirve’de alanında uzman kişilerin konuşmaları, atölye çalışmaları ve iyi uygulama örneklerinin sergilendiği stantlar açıldı. Eğitimde Görme Engelliler Derneği ise bu etkinlikte Notalara Dokunmak Projesi ile iyi uygulamalar kapsamında yer aldı ve zirvede iki gün boyunca hem proje tanıtımını gerçekleştirmek hem de derneğin diğer faaliyetlerini tanıtmak üzere stant açtı. Etkinliğe, EGED’i temsilen Proje Koordinatörü Zühredeniz Gökçe, Proje Asistanı Duygu Arslan, EGED üyeleri İbrahim Elibal, Zeynep Barak ve İhsan Üngör katılım göstererek stantta ziyaretçilere bilgiler verdi.
Zirve’de birçok isim stantları gezerek iyi uygulamaları yakından takip etti, çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı. Bu isimlerden birisi olan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz derneğimizin stantını ziyaret ederek Notalara Dokunmak projesi süreci ve faaliyetleri ile ilgili bilgi aldı, bu uygulamaların yaygınlaştırılmasına sunduğumuz katkıdan dolayı derneğimize tebriklerini iletti.
Birçok farklı kurum ile tanışma ve kaynaşma fırsatının yaratıldığı zirvede, farklı fikirlerin yaygınlaştırılması ve bütünleştirici eğitimin ön plana çıkarılmasını sağlayacak nitelikli çalışmaların çoğaltılması adına oldukça başarılı bir etkinlik sürecine imza atıldı.
Fotoğraf albümünü görüntüleyin

İlgili Alanlar: