2. Erişilebilir Kütüphaneler Çalıştayı'na Katıldık

Engelliler Haftası kapsamında 16-17 Mayıs 2022 tarihlerinde T.C. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi ev sahipliğinde “II. Erişilebilir Kütüphaneler Çalıştayı”, ASHB Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ve Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu işbirliği ile düzenlenmiştir.
Sekretaryasını Türkiye Engelsiz Bilişim Platformunun yürüttüğü çalıştay yüz yüze ve çevrimiçi oturumlar şeklinde gerçekleştirilmiştir. Çalıştaya Eğitimde Görme Engelliler Derneği'ni temsilen Ali Caner ALPASLAN, Emre TAŞGIN, Oğuz AKKAYA ve Oğuzhan AL katılım göstermiştir. Çalıştayın ilk gününde "İyi Uygulama Örnekleri" oturumunda derneğimiz tarafından yürütülen “Erişilebilir Dijital Matematik Kütüphanesi” başlıklı projeyi Oğuz AKKAYA ve proje koordinatörü Seda SEVİNÇ sunmuştur.
Erişilebilir Dijital Matematik Kütüphanesi Projesi sunumunu izlemek için tıklayın.

İlgili alanlar - 2: 
Fotoğraflar: 
Çalıştay afişinin önünde sağ tarafta Emre TAŞGIN, Ali Caner ALPASLAN ve Seda SEVİNÇ sol tarafta ise Oğuz AKKAYA ve Oğuzhan AL görünüyor.