ÖĞRETMEN ADAYLARININ KAYNAŞTIRMA/BÜTÜNLEŞTİRME YOLUYLA EĞİTİM GÖREN ENGELLİ ÖĞRENCİLERLE ÇALIŞMAYA DAİR HAZIR BULUNUŞLUKLARI ANKETİ

Ülkemizde kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim gören birçok engelli öğrenci bulunmaktadır. Dolayısıyla öğretmen adaylarının hazır bulunuşlukları, bu noktadaki ihtiyaçları önemlidir. Eğitimde Görme Engelliler Derneği tarafından eğitim fakültesi son sınıf öğrencilerinin kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim gören engelli öğrencilerle çalışmaya dönük hazır bulunuşluklarını anlamak, farkındalık ve savunuculuk çalışmaları için veri elde etmek amacıyla Bu anket geliştirilmiştir. Eğitim Fakültesi son sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan anketimizin hedef kitlesinde, içerik ve çalışma alanlarının farklı olmasından dolayı Psikolojik Danışma ve Rehberlik ile Özel Eğitim Öğretmenliği programları bulunmamaktadır.
Formda kişisel bilgiler istenmeyecek olup verdiğiniz yanıtlar gizli tutulacak ve değerlendirmek üzere topluca raporlaştırılacaktır. Sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için içtenlikle yanıt vermeniz önemlidir.
Bir sorunuz varsa
egitim@eged.org
adresinden bize ulaşabilirsiniz.
Sizlerde anketimizi daha fazla kişiye ulaştırarak ve hedef kitlemizdeyseniz doldurarak katkı sunabilirsiniz.
Ankete ulaşmak için tıklayın