MEB - Destek Hizmetleri Genel Müdürü ile görüştük

Eğitimde Görme Engelliler Derneği, MEB - Destek Hizmetleri Genel Müdürü SN. Kemal Karahan ile 9 Eylül 2021 tarihinde görüştü.
Ali Caner Alpaslan, Emre Taşgın, Gökhan Çapanoğlu, Kamer Gülçin Yılmaz ve Oğuz Akkaya'dan oluşan EGED Ekibi, Sn. Karahan'ı makamında ziyaret etti. SN. Karahan'a Yeni atandığı Genel Müdürlük görevinden dolayı tebriklerini ileten EGED heyeti, ders kitaplarının Braille ve elektronik sürümleriyle ilgili karşılaşılan sorunları aktardı.
İlk olarak Braille ders kitaplarının eğitim - öğretim yılı başında görme engelli öğrenci ve öğretmenlere ulaştırılmasında karşılaşılan sorunlar, müzik, sayısal ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanlarında basımı yapılmayan kitaplar ve Braille basılmış ders kitaplarında karşılaşılan hatalar dile getirildi. Konuyla ilgili yazılı ve sözlü geribildirimlerimiz ilgililere bildirilmek üzere not alındı.
İkinci olarak ders kitaplarının docx ve RTF sürümlerinin Genel Müdürlük bünyesinde bulunmasına rağmen görme engelli öğrenci ve öğretmenlere iletilmemesinin yarattığı mağduriyet aktarıldı.
Gerek Braille ve elektronik ders kitaplarıyla ilgili problemler, gerekse Genel Müdürlük bünyesinde gerçekleşecek diğer projeler hususunda iş birliğinin tesis edilebilmesi için Genel Müdürlük bünyesindeki ilgili birimlerle iletişimin güçlendirilmesi yönünde adımlar atılması kararlaştırıldı.
EGED, konuyla ilgili sorunların çözümü noktasında aktif rol oynama sorumluluğunu üstlenmeyi sürdürecektir.

kategori: 
Fotoğraflar: 
Makam odasında çekilen fotoğrafta; duvarda bulunan raflardaki kitaplar önünde, masanın arkasında, sağdan sola; Emre Taşgın, Gökhan Çapanoğlu, Sn. Kemal Karahan, Oğuz Akkaya, kamer Gülçin Yılmaz ve Ali Caner Alpaslan yan yana ayakta dururken görülmekte.